O farmě

Ukončili jsme výrobu bio mléčných produktů a přecházíme pouze na prodej bio hovězího masa.

Naše rodinná farma byla založena v roce 1991. Dlouhých 30 let jsme se věnovali zejména chovu dojného normandského a holštýnského skotu a zpracování mléka na mléčné výrobky ve vlastní mlékárně. Z mnoha důvodů jsme ke konci roku 2022 výrobu bio mléčných produktů ukončili a začali se věnovat rozšiřování chovu masného skotu, taktéž v režimu ekologického hospodaření. Původní stádo postupně křížíme masnými plemeny limousine, charolais nebo aberdeen angus. Mladá zvířata do 3 let věku jsou porážena a bourána na jatkách v biorežimu. V současné době nabízíme především v období jara a podzimu hovězí bio maso mix v 5kg a 10kg balíčcích, a to vždy po zveřejnění informace o prodeji a aktuálních cen na těchto webových stránkách a Facebooku.

Krávy

„Myšlenka věnovat se ekologickému způsobu hospodaření vznikla přirozeně. Nikdy jsme nepoužívali hnojiva. Co se týče chovu dobytka, stačí ho jen nechat spásat a udržovat pastviny“, říká Martin Šourek. Pastviny proto tvoří většinu plochy farmy a naše krávy je spásají od jara do podzimu. O údržbu prudkých mezí se pak starají kozy a veselé oslí stádečko.  

Naše farma je registrována ve svazu ekologických zemědělců PRO-BIO Šumperk a všechny naše produkty nesou značku Bio. Obě tyto certifikace jsou každoročně obnovovány na základě kontrol Biokont-CZ (kontrola ekologického zemědělství).